Prsten s perlou pro nevšední příležitosti

Stříbrný prsten

Zamilovali jste se do stříbrných prstenů a začali vyhledávat originální kousky, které se hodí pro každodenní nošení i pro mimořádné příležitosti? Chcete-li na své okolí udělat opravdový dojem, pořiďte si prsten s perlou! Perly patří mezi klasické ozdoby, od nepaměti využívané v klenotnictví. V současnosti jsou velmi populární perly říční, které jsou mnohem levnější než perly pocházející z mořských ústřic. Důvod je prostý, říční perlorodky dokážou vyprodukovat až dvacet těchto kulovitých útvarů, na rozdíl od jedné jediné perly pocházející z ústřice.

Co symbolizuje prsten s perlou

Perly, stejně jako jiné dekorativní prvky a kameny, které klenotníci osazují do šperků, v sobě skrývají určitou symboliku. Karel Jaromír Erben praví: "Bílé šatičky smutek tají, v perlách se slzy ukrývají, a pátek nešťastný je den, nechoď, dceruško, k vodě ven." Ale ženy, které se prstenem s perlou honosí, nešťastně rozhodně nevypadají a to ani v pátek. Prsteny osazené perlou udělají radost k narozeninám, Vánocům i dalším příležitostem.

S čím se dá prsten s perlou kombinovat

Dostala jste stříbrný prsten s perlou a nevíte, k čemu se nejvíc hodí? Ideální je kombinace s perlovým náhrdelníkem, případně řetízkem s perlovým přívěskem. Pokud podobnými šperky nedisponujete, snažte se s prstenem sladit oblečení, případně si pořiďte kabelku s drobnými perličkami (třeba i umělými). Perly můžete nosit na plesy, oslavy a další zvláštní příležitosti, ale i na běžné nošení. Vždy budete středem pozornosti.