Zdobení prstenů

V roce 1870 vydala Tiffany & Co. básně neznámého autora, které mluví o kamenech podle měsíce narození v georgiánském kalendáři. Zdobný kámen prstenu je často vybírán právě podle data narození a slouží jako “amulet pro štěstí”. Níže naleznete tabulku kamenů přiřazenou k jednotlivým měsícům a jejich tradiční význam.

Kameny pro každý měsíc

Leden - granát: kámen důvěry a pravdy, ochraňuje před jedy, zastavuje krvácení, léčí krevní nemoci a infekce.

Únor - ametyst: pomáhá vojákům v boji, kontroluje zlé myšlenky, pomáhá lovcům lovit zvířata a pomáhá nositeli v podnikání.

Březen - akvamarín: námořníci používali akvamarín k ochraně proti mořské nemoci, akvamarín má dodávat odvahu a předvídavost.

Duben - diamant: symbol síly, odvahy a nepřemožitelnosti, je to unikátní dar dokazující hlubokou lásku - proto je často vkládán na zásnubní prsteny.

Květen - smaragd: zaostřuje zrak a mysl nositele, cestovatelé používali smaragdy jako ochranu proti nebezpečím hrozícím na dlouhých cestách, zelená barva má značit schopnost předvídat budoucnost.

Červen - perla: čerstvé perly dávají moc lásky, peníze, ochranu a štěstí, říká se také, že perly poskytují moudrost skrze zkušenosti a chrání děti.

Červenec - rubín: červená barva je spojena se sexualitou, vášní, sílou, zdravím, fyzickou energií, odvahou a ochranou, ale také s krví, zrozením a smrtí.

Srpen - peridot (olivín): má přinášet svému nositeli štěstí, mír a úspěch, jeho síly zahrnují zdraví, ochranu a spánek, přitahuje lásku, zklidňuje hněv, tlumí úzkost a negativní emoce.

Září - safír: přináší duchovní osvícení a vnitřní klid, léčí revma, koliku a duševní choroby.

Říjen - opál: oplývá léčivými silami, které pomáhají vnitřní kráse, víře a zraku, také vyvolává vzpomínky na minulé životy.

Listopad - žlutý topaz: ve středověku měl léčit fyzické i duševní nemoci a ochraňovat před smrtí.
- citrín: pomáhá ledvinám, srdci, trávícímu traktu a svalům, podněcuje kreativitu, osobní jasnost a eliminuje sebe-poškozující tendence.

Prosinec - modrý topaz: stejné jako žlutý topaz.
- tyrkys: přitahuje peníze, úspěch a lásku, poskytuje ochranu, léčivé síly, odvahu, přátelství a štěstí, ulehčuje mysli a psychickému napětí.